Субота 11:00-18:00 П’ятниця 12:00-19:00 Середа, Четвер, Неділя 10:00-17:00
Київ, вул. М. Грушевського, 6
тел. 278-13-57, 278-74-54
Національний художній музей України

Перегляд виставки

Олег Соколов: колір, музика, слово

Відкриття: 17.04.2021 (Субота) о 11:00
Куратор: Ганна Алієва, Тетяна Осадча
 
 
 

З 17 квітня по 30 травня 2021 року у Національному художньому музеї України триватиме Олег Соколов: колір, музика, слово. Монографічна виставка Олега Соколова (1919-1990) підготовлена в рамках музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця.

Мистецтво одеського художника Олега Соколова вперше буде всебічно представлене в Національному художньому музеї України – більш ніж дев'яносто творів, що охоплюють період від початку 1950-х до кінця 1980-х.

Олег Соколов експериментував з різними мистецькими формами, його спадок налічує кілька тисяч робіт – це рисунки, колажі, монотипії, каліграфія, арт-буки, тощо. Він невтомно шукав свій шлях. У ранніх роботах відчувається вплив Сходу, зокрема - мистецтва каліграфії, а також європейського модерну. З 1950-х визначне місце в творчості художника посідає абстракція. Поєднання абстрактних форм з поетичними текстами надзвичайно розширило діапазон технічних можливостей і тем автора. Зацікавлення в синтезі мистецтва та світломузики ставлять Соколова в один ряд з митцями, що протягом ХХ століття розробляли теорію світло- та звукопередачі, а інтерес до застосування слова як виражального елементу твору візуального мистецтва, певною мірою передбачив методи концептуалізму.

Соколов перебував дещо осторонь від загального художнього процесу та не міг повною мірою реалізувати всі задуми в радянських умовах, натомість зосередившись на своїй музейній діяльності та фіксації ідей в мистецьких та поетичних творах.

Олег Соколов багато років пропрацював науковим співробітником в Одеському музеї західного та східного мистецтва. Добра обізнаність в обох напрямах колекції – західноєвропейської та східної, також визначила його зацікавленість синтезом мистецтв. Розуміти мистецтво, тонко відчувати й поєднувати особливості різних культурних традицій Соколов навчився завдяки своєму вчителю – легендарному художнику-модерністу Теофілу Фраєрману, який створив і деякий час очолював музей.

Експозиція в NAMU умовно об’єднує три частини, які є складовими назви експериментального клубу «Колір, музика, слово», заснованим в Одесі самим Олегом Соколовим. Окрім творів митця, на виставці будуть представлені архівні матеріали, які розкриють творчий процес художника.

До виставкового проєкту увійшли твори із колекцій Національного художнього музею України, Музею сучасного мистецтва Одеси, Одеського музею західного та східного мистецтва, Одеського художнього музею, приватних зібрань Тетяни та Володимира Осадчих (Одеса), Євгена Деменка (Одеса – Прага).

Кураторки: Ганна Алієва, старша наукова співробітниця відділу мистецтва ХХ - початку ХХІ ст. NAMU, Тетяна Осадча, мистецтвознавиця, незалежна кураторка.

Повернутись до списку.

© Національний Художній Музей України, 1995-2014
Всі права захищені.
Розробка сайту: Cтудіо7